- A Frugal Chick - http://www.afrugalchick.com -

Please Read The Signs (Pet Peeve Of Mine)

I was just in the Food Lion by my house.

They have 1.5 L bottles of Pepsi for $1.29.

They have 2L  bottles of Pepsi for $.99.

WHY?

Why would someone buy that?